Rádiofrekvencia alebo ultrazvuk?

12.09.2019

Ultrazvuková terapia je účinnejšia v oblasti formovania postavy, odstránenie dvojitej brady a chudnutia. Ultrazvukové vlny dokážu efektívnejšie rozbíjať tukové bunky. Tie sa následne odplavia lymfatickým systémom von z tela. Preto je potrebné aj pri tomto ošetrení dodržiavať pitný režim.

Rádiofrekvencia je účinnejšia v ošetreniach zameraných na redukciu vrások, omladenie pokožky a spevnenie kontúr tváre aj na spevnenie ochabnutej pokožky na tele. Dokáže efektívnejšie bojovať proti jazvám a striám.

Vhodnou môže byť aj kombinácia ultrazvuku a rádiofrekvencie. Po odstránený tukových vankúšikov ultrazvukom môžete spevniť pokožku a podporiť lymfatický systém pomocou rádiofrekvencie.

Opakovanie ošetrenia

Hoci invazívne ošetrenie pleti väčšinou stačí absolvovať len jedenkrát, nie každý je ochotný ľahnúť si pod skalpel, či nechať si pichať do tváre ihličkami. Neinvazívne ošetrenia, ako je ultrazvuk, galvanická terapia či mezoporácia, si vyžadujú pravidelné opakovanie sedení. Rovnako je to aj pri rádiofrekvenčnom ošetrení.

Viditeľné zmeny sa objavujú už po prvom ošetrení. Avšak, pre dosiahnutie požadovaného efektu je potrebné sedenia v pravidelných intervaloch opakovať.

Počet rádiofrekvenčných ošetrení závisí od veľkosti ošetrovanej oblasti, veku klienta a štruktúry tkanivá. Na tvár a dekólt sa odporúča minimálne 8 sedení a na telo aspoň 6 sedení. Pre udržanie dosiahnutého výsledku sa odporúčajú preventívne ošetrenia každých 30 dní.